Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

 

 ŻEGNAMY JESIEŃ Z NAJMŁODSZYMI
czytaj więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
czytaj więcej

Dnia 18 i 19 listopada 2015 r.  uczniowie klasy  I  Publicznego  Gimnazjum  w Sufczynie  wzięli udział w warsztatach  profilaktyczno- edukacyjnych  organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku, a  finansowane przez Urząd Gminy w Dębnie.

Uczestniczyli oni w warsztatach w studiu telewizyjnym, gdzie bliżej poznali pracę dziennikarza, komentatora, reportera i redaktora. Mogli sami przeprowadzić i nagrać wywiad. Mieli także spotkanie i zajęcia z   doradcą   zawodowym.

W czasie kolejnych warsztatów, dowiedzieli się  ryzykownych zachowaniach wśród dzieci i młodzieży, które mogą mieć negatywny  wpływ na dalsze życie: agresje, przemoc, substancje psychoaktywne.

WARSZTATY PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
czytaj więcej

W Zespole Szkół w Sufczynie odbyło się spotkanie z panią Stanisławą Wiatr –Partyką honorową przewodniczącą Związku Sybiraków w Tarnowie. Pani Stanisława przeżyła w czasie II wojny piekło zsyłki do Kazachstanu. Wraz z matką spędziła 6 długich lat w morderczych warunkach. Trafiły tam, gdyż jej ojciec był funkcjonariuszem  przedwojennej policji, zamordowanym przez Sowietów w Twerze. Rodziny ofiar Katynia i innych miejsc kaźni również narażone były na prześladowanie. Młodzież klas gimnazjalnych z zaciekawieniem słuchała wspomnień naszego Gościa, opowieści o losach Sybiraków, a także fragmentów utworów poświęconych tej tematyce.

SPOTKANIE Z PANIĄ STANISŁAWĄ WIATR - PARTYKĄ
czytaj więcej

Dnia 10. listopada  obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych kolejny kolorowy dzień. Tym razem był to Niebieski Dzień Wody. Wszystkie dzieci  ubrane właśnie  w tym kolorze spotkały  się razem,  by poprzez wspólne rozmowy i   różnorodne  zabawy poznać  znaczenie wody w przyrodzie oraz nauczyć się w  jaki sposób  oszczędzać wodę , bez której niemożliwe jest życie na naszej planecie.

WIEMY WSZYSTKO JUŻ O WODZIE. DZIEŃ NIEBIESKI W ZERÓWCE
czytaj więcej

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma