Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

 

 Dnia  11. kwietnia 2016 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się VIII Gminy Konkurs Piosenki pod nazwą „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły” Organizatorami konkursu był Zespół Szkół w Sufczynie  (p. Urszula Sworst, p. Tomasz Krzysztofczyk) oraz Dębińskie Centrum Kultury (p. Włodzimierz Gurgul). W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 11 szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno. W jury zasiedli: p. Robert Sowa jako przewodniczący oraz p. Ewelina Stępień. Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu. Po przesłuchaniu uczestników i podliczeniu punktów ustalono następującą kolejność:

VIII GMINNY KONKURS PIOSENKI - ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY
czytaj więcej

21 marca 2016 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja jest jak obraz". Organizatorami konkursu było Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół w Sufczynie, z ramienia którego koordynatorami konkursu były panie Beata Godek i Urszula Sworst. Pierwszy dzień wiosny a jednocześnie Światowy Dzień Poezji stał się czasem zmagań recytatorskich 33 uczniów z 9 szkół Gminy Dębno, w trzech grupach wiekowych.

Jury konkursu w składzie:

● Stanisław Świder – reżyser, wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, PWSZ w Tarnowie, były dyrektor tarnowskiego teatru – przewodniczący komisji,
● Danuta Łazarz – dyrektor ds. bibliotek publicznych – członek komisji,
● Ewa Kłusek  – reżyser, polonistka  - członek komisji,

oceniło prezentacje poezji i prozy uczestników. Komisja oceniająca ustaliła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez DCK. Najwięcej nagród przyznano w grupie wiekowej I-III :

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - POEZJA JEST JAK OBRAZ
czytaj więcej

1 marca to dzień  ustanowiony jako Narodowy Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie Zespołu Szkół w Sufczynie  przygotowali z tej okazji  montaż słowno- muzyczny, któremu  towarzyszyła prezentacja multimedialna. Wcześniej  gimnazjaliści i uczniowie  szkoły podstawowej wykonali plakaty  tematyczne  poświęcone tym,  którzy  oddali życie za Ojczyznę a o których  historia przez wiele lat milczała. Prace zostały zaprezentowane  w formie wystawy. 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
czytaj więcej
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM
czytaj więcej

Dnia 26 lutego 2016 roku odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków zorganizowany przez naszą szkołę oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Celem imprezy było propagowanie nauki języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym,  prezentacja umiejętności wokalnych i językowych dzieci oraz wymiana doświadczeń w zakresie nauki dzieci języka angielskiego

I GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI ANGIELSKIEJ PRZEDSZKOLAKÓW
czytaj więcej

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma