Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

 

 W dniu 19-09-2014 w indywidualnych biegach przełajowych w Woli Dębińskiej rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z całej gminy Dębno. Zawody te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie do udziału zgłoszonych zostało 200 uczniów. Uczniowie gimnazjum do pokonania mieli dystans 1500 m (chłopcy), 1000 m (dziewczęta). Naszą szkołę w kategorii chłopców reprezentowali: Marcin Gala, Szymon Michałek, Jakub Stypka, Artur Słupski, Jakub Stypka, Hubert Myszkowski.

SUKCES SPORTOWY NASZYCH UCZNIÓW!!!
czytaj więcej

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - KS. PRAŁATA PUŁKOWNIKA TADEUSZA DŁUBACZA

Dnia 22.09.2014 r. cała społeczność naszej szkoły po raz kolejny obchodziła święto patrona szkoły. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawił ks. Łukasz Pawłowski.

Po powrocie do szkoły uczniowie gimnazjum kl. II i III oraz uczniowie kl. III szkoły podstawowej zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, którego mottem przewodnim była I zwrotka wiersza napisanego przez byłą uczennicę naszej szkoły Annę Satora:

                   Taki zwykły i

                   niezwykły człowiek

                   zagościł u nas i

                   tak szybko odszedł.

 

Na zakończenie części oficjalnej uroczystości delegacja nauczycieli i uczniów udała się pod tablicę pamiątkową patrona, aby zapalić znicze.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Dzieci z klas 0 – VI szkoły podstawowej bawiły się i grały w gry z okresu dzieciństwa naszego patrona, natomiast młodzież z klas gimnazjalnych oglądała film historyczny.


czytaj więcej

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW.

W sobotę, 20. września, przypadł Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dnia 13. września 2013 roku dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Dlatego też dnia 19. września dzieci z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Sufczynie po raz kolejny obchodziły swoje święto. Przedszkolaki brały udział w zabawach grupowych, zabawach tanecznych. Wiele radości sprawiły dzieciom liczne konkursy muzyczno-ruchowe. Zmęczeni tańcami i zabawami wszyscy uczestnicy spotkania mogli posilić się przy suto zastawionym stole, specjalnie przygotowanym przez Rodziców na tę okoliczność.

czytaj więcej

SPRZĄCZKI I GUZIKI Z ORZEŁKIEM ZE RDZY…

 

Konkurs Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy... skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem było przywracanie pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej.

Osoby biorące udział w konkursie opracowują koncepcję plastyczną pracy oraz wyszukują informacje o wybranym przez siebie bohaterze. Uczniowie poznają sylwetki zamordowanych, dowiadują się o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.

Komisja Konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę tak stronę merytoryczną, projekt graficzny, estetykę, ale też oryginalność pomysłu. Spośród 414 zgłoszonych prac nagrodzonych zostało 34 najlepszych autorów. Wśród laureatów jest Anna Rega z klasy II gimnazjum naszej szkoły, której serdecznie gratulujemy.

czytaj więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015.

 

Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu… /A. Mickiewicz/


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół im. Księdza Prałata Płk Tadeusza Dłubacza w Sufczynie odbyło się w dniu 01.09.2014 r.  Inauguracja rozpoczęła się uroczystą Mszą  św.  w kościele parafialnym o godz. 8:00. Następnie zgromadzeni udali się do budynku szkoły, aby uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Anny Duc. 

Na początku Pani Dyrektor powitała wszystkich serdecznie, zwłaszcza nowych uczniów naszej szkoły, tych najmłodszych i nieco starszych oraz nowych pracowników składajac jednocześnie życzenia wszelkiej pomyślności w nauce i pracy.

Mamy nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny będzie okazją do doskonalenia umiejętności, nabywania nowych, pracy nad sobą, dążeniem  do osiągania zamierzonych celów oraz pogłębiania wiedzy.

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl