Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

 

 SPRZĄCZKI I GUZIKI Z ORZEŁKIEM ZE RDZY…

 

Konkurs Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy... skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem było przywracanie pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej.

Osoby biorące udział w konkursie opracowują koncepcję plastyczną pracy oraz wyszukują informacje o wybranym przez siebie bohaterze. Uczniowie poznają sylwetki zamordowanych, dowiadują się o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.

Komisja Konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę tak stronę merytoryczną, projekt graficzny, estetykę, ale też oryginalność pomysłu. Spośród 414 zgłoszonych prac nagrodzonych zostało 34 najlepszych autorów. Wśród laureatów jest Anna Rega z klasy II gimnazjum naszej szkoły, której serdecznie gratulujemy.

czytaj więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015.

 

Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu… /A. Mickiewicz/


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół im. Księdza Prałata Płk Tadeusza Dłubacza w Sufczynie odbyło się w dniu 01.09.2014 r.  Inauguracja rozpoczęła się uroczystą Mszą  św.  w kościele parafialnym o godz. 8:00. Następnie zgromadzeni udali się do budynku szkoły, aby uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Anny Duc. 

Na początku Pani Dyrektor powitała wszystkich serdecznie, zwłaszcza nowych uczniów naszej szkoły, tych najmłodszych i nieco starszych oraz nowych pracowników składajac jednocześnie życzenia wszelkiej pomyślności w nauce i pracy.

Mamy nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny będzie okazją do doskonalenia umiejętności, nabywania nowych, pracy nad sobą, dążeniem  do osiągania zamierzonych celów oraz pogłębiania wiedzy.

czytaj więcej

 

WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015

 

 

Dnia 05. września 2014 roku upływa termin składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2014/2015.

czytaj więcej

 

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo